GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 15763325
nr 1576 3325
Fat
fajans, Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Längd: 26,5 cm
Kondition: nagg
Utrop:
500 kr
måndag 6 november 2023
kl 20:41:21
Fajans
Poröst lergods, överdraget med en täckande glasyr, oftast vit tennglasyr.
Gustavsbergs Studio